Konkursy

 

 Ogłaszamy !!!

KONKURS FOTOGRAFICZNY

Piękny obiekt hotelarski

ZASADY

  • 2 Prace wykonane dowolną techniką fotograficzną ( 1 fotografia obiektu z zewnątrz + 1 fotografia obiektu wewnątrz)
  • Minimalny Format 10x15
  • Termin oddania prac – 20 luty 2015

Zainteresowanych prosimy o oddawanie prac do p. Agnieszki  Brzustewicz lub do    p. Anny Kobusińskiej

Konkurs na najsmaczniejsze potrawy wigilijne

    Dnia 18 grudnia 2014 r. w naszej szkole  odbył się konkurs: „Najsmaczniejsze potrawy wigilijne”. Wzięła w nim udział młodzież ucząca się w klasach gastronomicznych i hotelarskich.

Oceniając  potrawy  zgłoszone na konkurs  jury przyznało następujące miejsca:

·        I miejsce za potrawy – Ewa Grunwald z kl. I B „ Ryba po grecku”,  Daniel Pietrzyk z kl. III B „Schab nadziewany śliwką i morelą na puree z dyni”, Nikolina Markowicz z kl. III B „Suflet czekoladowy”,

·        II miejsce za potrawy – Dominika Śliwińska i Klaudia Zbiciak z kl. II B „Śledź po rosyjsku w sosie tatarskim”, Wiktoria Kwaterska z kl. I B „Ryba po królewsku”, Angelika Kinder z kl. II B „Babka biało-kakaowa”,

·        III miejsce za potrawy – Pamela Wojtacka z kl. II B „ Sernik wigilijny”, Paulina Gałka z kl. II B „ Makowiec”

W wyszukiwaniu ciekawych i oryginalnych przepisów na konkurs kulinarny pomagała uczniom nauczycielka przedmiotu, mama, babcia, koleżanka, siostra, ciocia,  zaprzyjaźniona sąsiadka. Niektórzy uczniowie sami wyszukiwali przepisy do potraw i wypieków ciast.

Największe wrażenie zrobiła na uczniach prezentacja potraw na konkursie, ponieważ mogli zaobserwować nowe dla siebie rodzaje potraw, różnorodność asortymentową,  mogli porównać swoją wiedzę,  umiejętności i doświadczenie z innymi uczestnikami konkursu, wyciągnąć wnioski na przyszłość. Degustacja podczas konkursu dała im wyobrażenie o smaku potrawy. Organizatorem  konkursu była p. Zdzisława Krzemińska.

Sukces „Budowlańców ze Staszica” na Politechnice Gdańskiej

Drużyna w składzie: Kacper Rymer, Karol Nicgorski, Cezary Klimek (uczniowie klasy II C, kierunek technik budownictwa) z ZSZ im. St. Staszica w Barlewiczkach wzięła udział w konkursie „Wykombinuj most 2014”, który odbył się w dniach 28-30 maja. Organizatorem tego konkursu, odbywającego się już 7 lat,  jest Koło Naukowe Mechaniki Budowli KoMBo działające przy Katedrze Mechaniki Budowli i Mostów na Wydziale Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej. Biorą w nim udział drużyny studentów wydziałów budowlanych uczelni wyższych oraz uczniowie szkół zawodowych z całej Polski. W tym roku wzięło w nim udział 25 zespołów, w tym cztery szkoły ponadgimnazjalne.

Pierwszego dnia imprezy zespoły wykonywały zadanie, polegające na sklejeniu w ciągu sześciu godzin kartonowego modelu mostu (wg opracowanego i zgłoszonego wcześniej projektu). W drugim dniu odbyło się seminarium naukowe, na którym referaty z dziedziny mechaniki budowli i budownictwa mostowego przedstawiali zaproszeni pracownicy naukowi i sponsorzy oraz (w ramach konkursu na najciekwaszy referat) przedstawicele drużyn. Trzeciego dnia wykonane mosty poddane zostały próbom  wytrzymałosciowym. Punktowany był najkorzystniejszy stosunek wytrzymałości do masy modelu mostu.

Zespół, który przyjął nazwę „Budowlańcy ze Staszica”  za wykonany most płytowy uzyskał 13 miejsce. Za przedstawiony na seminarium referat:  „Bionika w budownictwie, czyli czy będzie można wyhodować  most ?” drużyna uzyskała nagrodę (jedną z dwóch). Z prezentacją referatu zapoznać się można TU (KLIK ME).

„Wyniki zespołu z naszej szkoły uważam, za wielki sukces” – mówi dr inż. Wojciech Wędrychowski, sprawujący wraz z mgr inż. Sanisławem Saczukiem, opiekę nad grupą – „Był to nasz debiut, w którym uczniowie zmierzyli się ze studentami, w tym mającymi już tytuły inzynierów. Wśród szkół średnich byliśmy najlepsi, a nasz most miał najlepszą sztywność z wszystkich modeli, choć nie było to punktowane”. „Mamy nadzieję, że w przyszłym roku także „wykombinujemy” most – mówi Karol Nicgorski, kapitan drużyny – jesteśmy bogatsi o nowe doświadczenia i rozwiązania podpatrzone u naszych konkurentów”. „Na pewno w przyszłym roku postaramy się poprawić nasz wynik. Poza tym to była także świetna zabawa” – dodaje Kacper Rymer”