"Jeśli nie wiesz dokąd idziesz- żadna droga Cię tam nie zaprowadzi.” - L. Carroll

Kariera edukacyjna i zawodowa to droga, którą podążasz przez całe życie i podczas której wielokrotnie musisz podejmować różne decyzje. Jeśli zechcesz, chętnie będę Ci towarzyszyć w tej drodze.

Nie mam gotowych odpowiedzi, nie powiem, co masz robić i kim będziesz, ale pomogę Ci zdobyć wszystkie niezbędne informacje i narzędzia tak ważne w procesie podejmowania decyzji.

Jeśli chcesz:

• określić swoje predyspozycje zawodowe (charakter, temperament, zainteresowania, zdolności),
  • zdobyć informacje dotyczące świata zawodów,
  • prześledzić ścieżkę edukacyjną prowadzącą do zdobycia określonych zawodów,
  • poznać możliwości kontynuowania nauki, zdobywania nowych kwalifikacji (studia, szkoły policealne, kwalifikacyjne kursy zawodowe)
  • dowiedzieć się, jak skutecznie szukać pracy
  • lub po prostu porozmawiać

Szkolny doradca zawodowy - Halina Stępień-Grajewska

Adres e-mail: halina.stepien-grajewska@zszbarlewiczki.pl

Telefon: 55 640 57 00 wew. 32

Godziny pracy:

• poniedziałek - 8.00 - 11.30/ 12.25-13.25
  • wtorek - 11.30 - 12.30
  • środa - 8.00 - 11.30
  • czwartek - 9.40 - 11.40

*Po wcześniejszym ustaleniu możliwa konsultacja w innych godzinach.

Przydatne linki:

• www.gov.pl - Zawody potrzebne na rynku pracy - obwieszczenie Ministra Edukacji Narodowej.
  • perspektywy.pl - Portal edukacyjny Perspektywy - strona zawiera aktualne informacje o wszystkich uczelniach, szkołach policealnych, pomaturalnych publicznych i niepublicznych na terenie całej Polski. Ponadto na portalu znajdują się informacje zasadach rekrutacji na uczelnie różnego typu, możliwych kierunkach studiów w całym kraju zawodach oraz testy badające Twoje predyspozycje zawodowe.
  • www.ploteus.net - Portal o możliwościach kształcenia w Europie. Ma na celu pomoc uczniom, studentom, osobom poszukującym pracy, pracownikom, rodzicom i nauczycielom w znalezieniu informacji na temat możliwości kształcenia za granicą.
  • www.edulandia.pl - Strona na, której można znaleźć informacje dotyczące egzaminów maturalnych, przykładowe arkusze egzaminacyjne, materiały dotyczące prezentacji maturalnej, testy multimedialne.
  • www.psz.praca.gov.pl - Portal dla poszukujących pracy.
  • www.koweziu.edu.pl - Krajowy Ośrodek Wspierania Edukacji Zawodowej i Ustawicznej.
  • www.wybieramzawod.pl - Wybieram Zawód.
  • www.edu.info.pl - Polski Portal Edukacyjny.
  • www.kariera.com.pl - Serwis KARIERA.
  • www.psz.praca.gov.pl - Serwis Urzędów Pracy.
  • www.pracuj.pl - Pracuj.pl.
  • www.saz.org.pl - Strona internetowa Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia - organizacji zrzeszonej w Konfederacji Pracodawców Polskich.
  • www.twojepredyspozycje.pl - Zainteresowania i predyspozycje zawodowe
  • www.abc-doradztwo.pl/autotesty - Testy preferencji zawodowych
  • www.adzuna.pl/pomorskie - Wyszukiwarka ofert pracy.
  • www.adzuna.pl/blog/ - Serwis poświęcony pracy i karierze.